Historie

Založení společnosti 1989 

První společnost naší skupiny zahájila poskytování profesionálních bezpečnostních služeb již v roce 1989 a stala se tak vůbec prvním soukromým subjektem svého druhu v Československé republice.

 

1991

Od roku 1991 již byly služby poskytovány pod značkou FENIX INTERNATIONAL, spol. s r. o. Činnost byla zprvu zaměřena na oblasti strážní a ochranné služby, detektivní služby, přepravu finančních hotovostí a cenností, střežení objektů pomocí pultu centralizované ochrany včetně provádění montáží technických zabezpečovacích systémů, poskytování detektivních služeb a služeb osobní ochrany – bodyguardingu.

Díky vysoké profesionalitě se velmi rychle etablovala mezi vedoucí společnosti na trhu. Příkladem mohou být první transporty hotovosti pro Českou spořitelnu, realizované již v roce 1991, následovaly služby pro přední banky (ČSOB, KB, RFB, IPB), průmyslové podniky (Typografie, tepelné elektrárny a objekty ČEZ, vodárny), orgány státní správy (Ministerstvo obchodu a průmyslu, věznice Vinařice, ČEPRO) a stovky dalších.

 

1993

Fenix International, s. r. o., se stal v roce 1993 jedním ze zakládajících členů Komory podniků komerční bezpečnosti ČR, která vznikla na popud branně bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

Mezi naše významné klienty patřili ze známých osobností i Tom Cruise, Erich von Daniken, David Coperfield či Claudia Schiffer.  Společnost v ČR a SR přímo zaměstnávala téměř 2500 zaměstnanců ve všech oblastech bezpečnosti.

 

1996

 Do této doby se mezi menšinovými  spoluvlastníky objevily i bankovní domy (Československá obchodní banky, Money Change Holland B.V, Pojišťovna universal). V roce 1996 však nastává změna a novým majoritním vlastníkem FENIX INTERNATIONAL, spol. s r. o. se stala akciová společnost.

Počet klientů, kteří využívali dálkové střežení, přesáhl 2500 a počet klientů využívajících služeb ostrahy přesáhl 400.

 

 

2000

V tomto roce se společnost podílela na ostraze zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze a v roce 2002 zasedání NATO v Praze. Aktivní pomoc společnost poskytla také při povodních v roce 2002, a to na území celé České republiky (zejména pak v jižních Čechách) a při záchraně vodou ohroženého majetku na pražském Výstavišti. Postupně docházelo k přesunu části hlavních aktivit na dceřinou akciovou společnost.

Do skupiny Fenix byla v roce 2000 zařazena i známá bezpečnostní služba Agnesa, a. s., s téměř 600 zaměstnanci.

 

2008

Z původní skupiny byla vyčleněna v ČR a SR druhá největší organizace svého druhu, akciová společnosti Agency of Security Fenix, a. s., (ČR a SR) a prodána švédskému Securitasu (Securitas ČR). To znamenalo novou transformaci původní skupiny a Fenix International, s r. o., pak byl pro svou výjimečnost a mimořádný profesní potenciál odkoupen novým vlastníkem – technologickou společností Europatron. Z původně propojené skupiny byla později vyčleněná společnost Agency of Security Fenix CIT, současný Loomis ČR spadající pod nadnárodní gigant Loomis AB.

 

2009

Na konci roku 2009  došlo k rozhodnutí ponechat stávající tradiční portfolio ve společnosti Fenix International, s. r. o., a nové moderní technologie, náročnější nejen na profesionální obsluhu, ale i na investice, integrovat do nadřízené mateřské organizace, společnosti Europatron, s. r. o. Při zachování staré a tradiční značky tak došlo k synergickému propojení a vzniku nové a dynamické skupiny evropského formátu s progresivním řízením – skupiny EUROPATRON.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010

FENIX INTERNATIONAL, spol. s r. o., je stále pokračovatelem těch nejlepších tradic a podnikem, který byl vždy schopen nabízet služby a řešení nad rámec své konkurence (nejnověji například v komplexním rozsahu pro ArcelorMittal Ostrava, a. s.). 

 

 

2012

Společnosti FENIX a  Europatron, s. r. o., získaly další významné obchodní partnery:

HORNBACH BAUMARKT CS, spol. s r. o.  a FAST, a. s. - PLANEO elektro. Těmto partnerům dodává revoluční zabezpečovací zařízení, které ve své třídě nemá konkurenci a je jedničkou na trhu. Došlo i k rozšíření technologického centra o dalších pět technologií monitoringu osob a vozidel (sledování GPS/GPRS/SMS).

Společnost AGROFERT HOLDING, a. s., se stala naším významným klientem rovněž v roce 2012.

 

2015  

Společnost FENIX INTERNATIONAL, spol. s r.o. potvrzuje schopnost realizovat bezpečnostní zajištění v extrémně náročném bezpečnostním prostředí, které je dáno zejména rozsáhlostí a rozmanitos

tí střežených areálů vyznačujících se četnými bezpečnostními hrozbami a mezi řadu svých klientů získává společnost OKD, a.s., která je jedním z největších důlních podniků pro těžbu černého uhlí.

Bezpečnostní zajištění, areálů s více než 150 zaměstnanci ostrahy

tohoto těžařského subjektu se stává chloubou společnosti FENIX.

 

2016  

 

Dochází k další reorganizaci společnosti spojené se změnou vlastníka. Společnost FENIX INTERNATIONAL, spol. s r.o. která je vedoucí společností skupiny FENIX, pokračuje úspěšně v naplňování plánovaných cílů a stává se poskytovatelem a dodavatelem profesionálního řešení technické a fyzické bezpečnosti pro Český rozhlas a pro společnost UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

 

 

2017

Společnost FENIX INTERNATIONAL, spol. s r. o. získává dalšího významného klienta, ambasádu Čínské lidové republiky v Praze, které poskytuje fyzickou ostrahu. Společnost dále dynamicky roste a rozvíjí zejména technologická řešení bezpečnosti a speciální služby fyzické ostrahy. 

 

 

 

 

 

 

2019

Společnost nově zabezpečuje ostrahu Kongresového centra v Praze a rozšiřuje spolupráci s významnou nadnárodní společností pohybující se v segmentu security a facility managementu.

Dále naše společnost realizovala velmi zajímavé zakázky v oblasti firemní risk control.

Díky všem výše uvedeným aktivitám a také péči o stávající klienty se podařilo meziročně zvýšit výkon společnosti o více než 20%.  

 

 

 

 

 

 

 

Potřebujete poradit?

Potřebujet poradit s výběrem vhodného produktu nebo služby? Zanechte nám Vaše kontaktní údaje, stručně popište svůj dotaz a my Vám s výběrem rádi pomůžeme.