Dálkové střežení objektů

Při posouzení policejních statistik je i zde důvod k obavám o bezpečnost Vás i Vašeho majetku. Jen v první polovině roku 2010 bylo zaznamenáno 27 194 případů vloupání. Z nich 2 236 do bytů, 2 435 do rodinných domů a 2 869 do rekreačních chat.

Pachatelé těchto trestných činu způsobují svým chováním nemalé škody na majetku i na psychickém stavu napadených lidí. Jsou známi případy, kde se po vykradení bytu nebo domu lidé odmítají vrátit zpět z důvodu obavy o svou bezpečnost. Zvláště traumatizující je tato skutečnost pro děti, které dobře nerozumí tomu, co se stalo, ale pociťují neustálý strach, který ovlivňuje jejich další vývoj. Nebezpečné jsou také situace, kdy se pachatel dostane do objektu, kde jsou lidé. Pokud není dům dobře zabezpečen, může dojít i k nejhorší variantě útoku. Pro tyto případy je vhodné bezpečné propojení Elektronického zabezpečovacího systému (dále jen EZS) a Pultu centrální ochrany (dále jen PCO), kterou naše společnost poskytuje.

EZS generuje poplachové zprávy ve Vašem objektu. Kromě nich je možné po dohodě se zákazníkem monitorovat všechny ostatní technické signály generované EZS, jako například výpadky elektrické energie, vstup do programu EZS, nízké napětí záložních baterií EZS, přemostění zóny atd. Operátor se po přijetí informace řídí standardy a požadavky klientů. Je-li nutná asistence zásahové jednotky, okamžitě ji vyšle. Po příjezdu na místo bezpečnostní pracovníci prověří celý objekt, a mohou zasáhnout proti narušiteli. Naše hlídka nikdy neodjede od nezabezpečeného objektu. V případě potřeby, po provedení všech nezbytných kroků, vyčká až na příjezd Policie ČR. O události je na operátorském pracovišti veden časový záznam od jejího vzniku až do vyřešení.  

V souvislosti s touto službou Vám můžeme nabídnout i monitorování specifických signálů přicházejících například od vytápění, klimatizační jednotky, ze zaplynovaných prostor (CO, LPG), při požáru atd. V případě standardní služby by zasahující bezpečnostní pracovníci po příjezdu na místo mohli pouze konstatovat, že v objektu např. praskl vodovodní řad. Po zjištění pak zavolat na dispečink. Operátor by posléze upozornil odpovědné osoby, které na místo vyjedou s několika minutovým zpožděním. Mezi tím voda v objektu může způsobit fatální následky. Podobné je to při výpadku elektrické energie u chladících zařízení v laboratořích, prodejnách, kde není stálý provoz atd.

Naše společnost Vám nabízí rychlé řešení po přijetí specifického signálu, kdy operátor PCO díky nejmodernějším technologiím, kterými disponujeme, vyšle na místo okamžitě profesionály v oboru, jehož se týká havárie na Vašem objektu. Může jít například o instalatéry, elektrikáře, topenáře, plynaře, vzduchotechniky, zámečníky atd..

U většiny pojištěných nemovitostí je pojišťovnami zohledňováno připojení na Pult centrální ochrany. Díky naší společnosti je tedy možné minimalizovat ztráty a navíc ušetřit i finanční prostředky.

Potřebujete poradit?

Potřebujet poradit s výběrem vhodného produktu nebo služby? Zanechte nám Vaše kontaktní údaje, stručně popište svůj dotaz a my Vám s výběrem rádi pomůžeme.